Pocket Option Terminalinde Parabolik SAR Stratejisi ile Nasıl Ticaret Yapılır?

Pocket Option Terminalinde Parabolik SAR Stratejisi ile Nasıl Ticaret Yapılır?

Parabolik SAR, tek başına bir araç olarak değil, yalnızca kapsamlı ticaret stratejisinin bir parçası olarak dikkati hak ediyor. Parabolik SAR, tüccarların belirli bir varlığın gelecekteki kısa vadeli momentumunu belirlemesine yardımcı olur. Parabolik SAR, dur ve geri anlamına gelir. Tek başına kullanıldığında yanıltıcı olabilir ve pazara girmek ve pazardan çıkmak için acele karar verilmesine neden olabilir. Parabolik SAR, istikrarlı bir trende sahip pazarlarda en iyi performansı gösterir. Bilgilendirilmiş kararlar vermek için diğer osilatörler ve göstergelerle birlikte kullanın. Popüler stratejilerden biri, Pocket Option terminalinde bulunan ADX filtreleme ile SAR stratejisinin birleşimidir. Değişen piyasalarda dikkatli olun çünkü parabolik SAR ileri geri kamçılama eğilimi gösterir ve yanlış ticaret sinyalleri üretir. Wilder, mevcut eğilimin gücünün daha doğru bir değerlendirmesini elde etmek için ortalama yön indeksi (ADX) momentum göstergesinin kullanımıyla parabolik SAR'ın artırılmasını tavsiye etti. Tüccarlar ayrıca şamdan kalıplarını veya hareketli ortalamaları da hesaba katabilir. Örneğin, büyük bir hareketli ortalamanın altına düşen fiyat, parabolik SAR tarafından verilen bir satış sinyalinin ayrı bir onayı olarak alınabilir.
Pocket Option'de Ters Ticaret Stratejisi Nasıl Kullanılır?

Pocket Option'de Ters Ticaret Stratejisi Nasıl Kullanılır?

Geri dönüşler finansal piyasalarda hayatın bir gerçeğidir. Fiyatlar her zaman bir noktada tersine döner ve zaman içinde birden fazla ters ve aşağı dönüşler olacaktır. Geri dönüşleri görmezden gelmek, beklenenden daha fazla risk alınmasına neden olabilir. Bir geri dönüş başladığında, bunun bir geri dönüş mü yoksa bir geri çekilme mi olduğu net değildir. Bir kez tersine çevrildiği belli olduğunda, fiyat zaten önemli bir mesafe kat etmiş olabilir ve bu da tüccar için büyük bir kayıp veya kar erozyonu ile sonuçlanabilir. Tersine çevirme stratejisinin temel prensibi fiyat yönünde satın almaktır. İşlemler daha düşük zaman dilimlerinde ve sık sinyallerde yapılabildiğinden ikili opsiyonlar için idealdir. Strateji üç güçlü gösterge üzerine kuruludur: Bollinger Bantları, MACD ve SMA. Tüm bu araçları Pocket Option terminalinde bulabilirsiniz.
Pocket Option Avcılık Stratejisi ile Ticaret Yapmaya İlişkin İpuçları - “Avcılık” için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var?

Pocket Option Avcılık Stratejisi ile Ticaret Yapmaya İlişkin İpuçları - “Avcılık” için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var?

Ticarette, hesaplarını tam anlamıyla bir gecede ikiye katlayabilir veya emrinde tam marjı kullanırlarsa birkaç saat içinde hepsini kaybedebilirsiniz. Deneyimli tüccarlar kaldıraçlarını sınırlar ve asla bu kadar büyük bir risk almazlar. “Avlanma” stratejisi, bir fiyat tablosu ve bir göstergeden başka bir şey gerektirmeyen, son derece basit bir kurulumdur.